Göz Kapağı Ameliyatı, Ankara | 2023 Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Göz Kapağı Ameliyatı

Göz kapağı ameliyatı, göz kapaklarındaki estetik sorunları iyileştirmeyi hedefleyen oküloplastik cerrahinin en sık yapılan ameliyatlarından biridir. Göz kapağı estetiği tıbbi adıyla blefaroplasti olarak da anılır.

 • Genetik faktörler
 • Uykusuzluk ya da aşırı uyuma
 • Stresli bir yaşam
 • Düzensiz, sağlıksız beslenme
 • Alkol ve tütün ürünlerinin kullanımı

göz kapağı sarkmasına neden olabilir. Tüm bu sebeplerden ötürü sarkan göz kapaklarını estetik olarak iyileştirmek için blefaroplasti tercih edilebilir.

2023 Ankara Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatı

2023 yılında Ankara göz kapağı ameliyatı fiyatı öğrenmek, göz kapağı ameliyatı hakkında bilgi almak, aklınıza takılan soruları sormak ya da uygulamanın size uygun olup olmadığını danışmak için 0312 2354434 ve 0545 4112141 numaralarından bize ulaşabilir ya da whatsapp ile bize yazabilirsiniz.

Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği, Ankara

Neden Göz Kapağı Estetiği?

Daha kapıdayken konuşmaya başlayan bir geveze gibi, göz kapaklarımız gözümüzün içine bakmalarına fırsat vermeden yaşantımızı anlatmaya başlar! “iş yerinde çok yoğun, bu ara canı sıkkın, geceleri de iyi uyuyamıyor, zaten 40 yaşına geldi, bir de alkol, sigara var…” daha neler neler, hepsi göz kapaklarımızdan dökülüverir. Göz kapağı estetiği işte bu sırları saklamaya yarar!

Göz kapağı ameliyatının yanısıra yüz ifadenizi gençleştirmek için Mini yüz germe ve kaş kaldırma operasyonlarını da inceleyebilirsiniz.

Göz kapağı sarkması

Yaşınız ilerledikçe göz çevrenizdeki kasların hareketi azalır ve buradaki yağ dokuları öne geçer. Yer çekiminin de etkisi ile bu yağ dokuları torbalanıp gözümüzün üzerine doğru yığılmaya başlar. Aynı şekilde alt göz kapağımız da aşağıya doğru sarkarak yaşlı ve yorgun bir görünüm yaratır. Göz kapağının sarkması sadece estetik bir sorun değildir, aynı zamanda ileri boyutlara vardığında görme kaybına da neden olmakta. Görüşümüzü daraltarak adeta bir perde gibi gözümüzün üzerine yığılan göz kapağını ameliyatla yok etmek mümkün.

Göz kapağı ameliyatı nasıl yapılır?

Üst göz kapağında, gözümüzün kapağının kıvrılma yerinden bir kesi açılır. Buradaki fazla deri ve yağ dokuları alınır. Alt kapakta da yine kesi izinin belli olmaması için bu kez kirpik çizgilerinin dibinden kesi açılır. Burada bulunan fazla deri ve yağ dokusu alınır.

Bu ameliyat gözün üst ve alt kapak sorunlarını ayrı ayrı değerlendirir. Bazen sadece gözün üst kısmı, bazen sadece altı, bazı durumlarda da her ikisi birlikte operasyonla düzeltilir.

Göz kapağı estetiğine ihtiyacım var mı, nasıl anlarım?

Genetik olarak göz kapağı sorunu yaşıyorsanız, dünyayı böyle görmeye alışkın olduğunuz için, görme kaybını anlamanız zorlaşır. Göz kapağınızın katlandığı yerdeki çizgi belirgin değilse, göz makyajı yaparken zorlanıyorsanız, göz kapağınız gözünüzün üzerinde toplanıyorsa muhtemelen göz kapağı estetiği için uygun bir adaysınız.

Kimlere göz kapağı estetiği yapılır?

 • Üst göz kapağında sarkma olan
 • Üst göz kapağı şiş olan
 • Görme alanın sarkmadan dolayı kısıtlanan
 • Göz altında sürekli torbalar ve şişlikler olan
 • Sarkmayı gidermek için kaşlarını kaldırma ihtiyacı duyan kişiler

göz kapağı estetiği yaptırabilirler.

İz kalır mı?

Operasyon en ince dikişlerle yapıldığından ve sonrasında dikişler alındığından operasyonun izleri minimuma iner. Ancak hiç iz kalmayacağı söylenemez. Dikiş yapılan bölgeler, üstte ve altta en az görülen ve hissedilen yerler olduğu için de bu izler gizlenme alanı bulabilirler.

Ameliyat ne kadar sürer, anestezi nasıl uygulanır?

Operasyon sadece üst kapağa uygulanacaksa genel anestezi gerekmez, sadece lokal anestezi ile uygulama tamamlanabilir. Her iki göz kapağında da sorun varsa genel anestezi uygulanır. Toplamda 45 dakika ya da bir saat kadar süren bir operasyondan söz edilebilir.

Ameliyat sonrası ne zaman normal yaşama dönülebilir?

Genel anestezi uygulandığı takdirde ameliyatın yapıldığı gün hastanede bir gece yatış gerekir. Göz çevresinde şişlik, morluk ve ödem normaldir. İlk birkaç gün yüksek yastıkta yatmak, güneş gözlüksüz dışarıya çıkmamak önerilir. Dikişler ameliyattan yaklaşık bir hafta sonra alınır, bundan sonrasında ise sosyal yaşama dönülebilir. Dikişlerin alınmasından sonra bir iki gün içinde nihai sonuca kavuşmuş olursunuz.

  E-POSTA

  E-Posta ile bilgi almak için şimdi bize yazın.