Mini Yüz Germe - Ankara

Mini Yüz Germe

Cilt Gençleştirme Tedavileri Nelerdir?

Yüzümüz her şeyin habercisi. Göz göze geldiğimiz her an, bizimle ilgili neredeyse tüm bilgileri karşımızdakine fısıldar. Neşemiz, hüznümüz, yaşam koşullarımız, yaşımız, kilomuz… Kadınların da tüm bu nedenlerle en çok titizlik gösterdiği bölgelerin başında yüzleri gelir. Yüz güzelliği, tarihler boyunca arzulanan, ulaşılmaya çalışılan, kıskanılan bir imtiyazdır. Mini yüz germe, yüzümüzde bizi rahatsız eden, yaşımızla birlikte değişen, dönüşen hatlarımızı eski gençliğine ulaştırmak için geliştirilmiş, pratik ve etkili bir yöntemdir.

Yüzümüz neden gerilmeye ihtiyaç duyar hale gelir?

En önemli etken tabii ki ilerleyen yaş ve yıllar içinde maruz kalınan yer çekiminin etkisi. Bunun yanında günlük yaşam alışkanlıklarımız da cildimizin olması gerekenden erken yaşlanmasına neden olabilir. Sigara ve alkol kullanımı, uykusuzluk, stresli yaşam koşulları ve sağlıksız beslenme cildin erken yaşlanması için rol alan kötü aktörlerdir.

Çene estetiği ve boyun estetiğinde mini yüz germe ameliyatı

Kimler mini yüz germe işlemi için uygundur?

40 yaşını geçmiş kadınların tercih edebileceği mini yüz germe operasyonu, yaşla birlikte yer çekiminin etkilerinin hissedilmeye başlandığı yüzlerde, göz ve dudak çevresindeki kırışıklıkların arttığı, boyun bölgesinde sarkmaların başladığı durumlarda önerilebilen bir yöntemdir.

Neden mini deniyor?

Geleneksel yüz germe ameliyatına nazaran çok daha basit bir operasyondur. Cildin altındaki kas dokusuna dokunulmayan, sadece deriyi gererek gençleşme elde edilen bir yöntem olduğu için geleneksel yüz germe ameliyatına nazaran mini bir işlemdir. Ayrıca bu operasyonda, geleneksel ameliyattaki gibi büyük kesiler açılmaz, küçük kesilerle fazla deri saç diplerine ve anatomik olarak yüzdeki çizgilere saklanacak bölgelere çekilir. Küçük kesilerle yapıldığı için işlem sonrası iyileşme süresi de çok daha konforlu ve kısa sürelidir.

Mini yüz germe nasıl yapılır?

Yüzde bulunan yağ, kas ve sinir dokularının askılama yöntemiyle gerginleştirilmesi esasına dayanarak yapılır. Yüzde sarkma olan bölgeler toparlanır, fazla deri varsa alınır, yüzün görünmeyen bölgelerinden dikilerek kapatılır.

Mini yüz germe ameliyatı hangi bölgelerde gençleşme sağlar?

Yüzü, göz çevresi, çene hattı ve hatta boynu da içine alarak ele alır. Alt ve üst göz kapağındaki sarkmaları düzeltir, göz altı çukurlarını toparlar, ihtiyaç görülürse boyundaki sarkmaları giderir. Fazla kilodan kaynaklanan boyun sarkması durumlarında, fazla yağ alınarak bölgede bir incelme de elde edilir.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Mini yüz germe ameliyatı, geleneksel yüz germe ameliyatına kıyasla işlem sonrası için önemli farklılıklar vadeder. Geleneksel yüz germe operasyonundan sonra haftalarca sargılar içinde kalmak, sosyal yaşamdan uzak kalmak zorunluluğu varken; mini yüz germe operasyonunda ameliyat sonrası iyileşme süresi oldukça kısadır. Hastanın ilk gün hastanede yatması yeterlidir. Ertesi gün taburcu edilir ve kullanımı basit pratik bandajlarla gündelik yaşamına dönebilir. 3- 4 gün süresince bu bandajların yenilenmesi önerilir. Ameliyat sonrası yüzde oluşacak morluk ve şişlikler bir hafta içinde geçecektir.

Operasyon sonrasında iz kalır mı?

Mini yüz germe işleminde kesiler genellikle saçlı deri içinden yapılır. Saçlı deri dışında yapılması gereken kesiler ise yüzdeki anatomik çizgilerin içine gizlenir. Bu nedenle dışarıdan bakıldığında hissedilir bir iz kalmaz. Cildin altındaki kas dokusuna müdahale edilmeden, sadece derinin yüzeyden gerilmesiyle yapıldığı için olası izler de son derece hafif çapta olur.

İleri Okuma

    E-POSTA

    E-Posta ile bilgi almak için şimdi bize yazın.