Plazma Enerjisi - Ankara

Plazma Enerjisi

Estetik uygulamalar her geçen gün teknoloji ile birlikte yenileniyor, güncelleniyor. Her biri daha önce ameliyatla yapılan uygulamalara yeni alternatifler üretecek etkinlikte nitelikler taşıyor. Ameliyatın gerektirdiği ağır süreçlere gerek kalmadan, hızlı, ağrısız ve basit uygulamalarla yüzünüzü güldüren sonuçlar doğurabiliyor. Ameliyatsız estetik alanındaki pek çok yenilikten biri de plazma enerjisi. Plazma enerjisinin kullanıldığı farklı konu başlıkları olsa da biz burada estetik alanında en çok tercih edilen ve sonuçlarıyla başarı elde ettiğimiz konu başlıklarına değineceğiz. Plazma enerjisinin uygulandığı spesifik konulara girmeden önce plazma enerjisinin nasıl çalıştığına bir bakalım…

Plazma enerjisi nedir, nasıl çalışır?

Plazma enerjisi, uygulama yapılan bölgelerde gaz halinde bulunan azot ve su buharının yüksek enerji kullanılarak plazma enerjisine dönüşümüdür. Bu dönüşüm, cilt yüzeyindeki lezyonların yok edilmesini sağlar, bunun sonucunda da diğer uygulamalarda da hedeflendiği gibi ciltte kendiliğinden bir iyileşme, yenilenme süreci başlamış olur. Deformasyona uğramış cilt yüzeyi yenilenir, sarkma veya kırışıklık oluşan bölgeler sıkılaşır, toparlanır. Ciltte doğal bir canlanma, ışıltı meydana gelir.

Plazma enerjisi uygulaması ağrılı bir işlem midir?

Plazma enerjisinin sunduğu en önemli avantajlardan biri herhangi bir kanama, kesi, ağrı yaratmayışıdır. İşlem öncesi uygulama yapılacak bölgeye anestezi kremleri sürülerek kişinin yarım saat kadar beklemesi sağlanır. Böylelikle uygulama esnasında hissedilecek işlem etkileri minimize edilir.

Plazma enerjisi ile göz kapağı estetiği

Plazma enerjisinin sıklıkla kullanıldığı estetik işlemlerin arasında göz kapağı uygulaması yer alır. Uygulama öncesi kişinin takip etmesi gereken herhangi bir hazırlık sürecine gerek duyulmaz. Uygulama yapılacak bölgeye anestezi kremleri sürülerek bölgenin uyuşturulması sağlanır ve sonrasında her göz kapağı için yaklaşık yarım saat kadar süren bir işlem gerçekleştirilir.

Plazma enerjisi göz kapağı estetiğini nasıl sağlar?

Bölgedeki su buharı ve azotun plazma enerjisine dönüştürülmesi ile, göz kapağında sorun haline gelen sarkmalar, kırışıklıklar ve torbalanmaların olduğu dokular yok edilir. Burada aktive edilen iyileşme ile ciltte yenilenme, sıkılaşma ve gençleşme hareketi başlar.

İşlem sonrasında süreç nasıl ilerler?

Plazma enerjisi yönteminde sorunlu derinin hasara uğratılması söz konusu olduğu için işlem sonrasında uygulama yapılan bölgede bir miktar yara görünümü, kabuklanma olması doğal sonuçtur. Bu bölgelere güneş koruyucu sürülmelidir, istenirse kapatıcılarla yara görünümü saklanabilir. Ancak bu kabuklanma hali üç dört gün içinde kaybolur ve kişi sosyal yaşamına rahatlıkla dönebilir.

İşlem tek seansta da etkili sonuçlar verirken gerekli görülen durumlarda iki veya üçüncü seans da tercih edilebilir.

Plazma enerjisi ile leke tedavisi

Plazma enerjisi yine aynı prensiple çalışarak cilt yüzeyinde güneşten veya başka bir nedenle oluşmuş lekeleri hedefler. Bölgede deforme oluşan noktalara uygulama yapılır ve lekeli cilt yüzeyinin yok edilmesi sağlanır. Ciltte kendiliğinden bir iyileşme başlar ve lekeli dokular yerini canlı, pürüzsüz yeni dokulara bırakır. Lekenin koyuluğu, boyutu ve kaynağına göre plazma yönteminin etkileri değişeceğinden, tedavinin kaç seans süreceği kişisel olarak planlanır.

Plazma enerjisi ile çil ve ben alımı

Cildimizde bazen doğuştan getirdiğimiz, bazen de ilerleyen yaşla birlikte ortaya çıkan çil ve benler, çoğunlukla sağlık riski teşkil etmezken estetik olarak rahatsız edici olabilir. Plazma yöntemi ile bu sorundan da ameliyat olmadan kurtulmak mümkün olabiliyor. Diğer uygulama alanlarında olduğu gibi sorunlu dokuyu süblimleştirerek çalışan plazma yönteminde, benli veya çilli dokunun yok edilmesi ve dokunun kendini yenilemesi ile yerini genç, pürüzsüz bir görünümün alması sağlanır.

Çil veya ben alma kaç seansta gerçekleşir?

Benlerin sayısı, koyuluğu, büyüklüğü seans süresi ve sayısını değiştirmektedir. Yine aynı şekilde çil sorununda da çilli bölgenin hacmi, çillerin koyuluk derecesi kişiye özel bir planlama gerektirir. Ortalama tek seans içinde plazma yönteminin etkin sonuçlar yarattığını belirtebiliriz.

Çil veya ben aldırma işlemi sonrası iyileşme süreci nasıl ilerler?

Uygulama yapılan bölgede birkaç gün sürecek bir kabuklanma doğaldır. Bu süreçte bölgeyi güneşten, kimyasallardan korumak, hassas bebek şampuanları ile yıkamak önemlidir. Bölgede oluşan kabuklanma üç dört gün içinde kaybolacaktır. Bunun sonrasında bölgede nadiren kalan koyu renk için gerekli görülürse ikinci bir seans önerilebilir. Ancak çoğunlukla tek seansta sorunlu bölgenin pürüzsüz bir dokuya dönüştüğünü görmek mümkündür.

    E-POSTA

    E-Posta ile bilgi almak için şimdi bize yazın.