Tüm Yüz Yağ Enjeksiyonu - Ankara

Tüm Yüz Yağ Enjeksiyonu

Yüzünüzdeki incelmeler, çöküntüler ve yaşlanmaya bağlı hissedilen cansızlık ve kırışıklıklar için sizin bedeninizden gelen, doğal bir yöntem… yüzün tamamına yapılabilen yağ enjeksiyonu, oldukça basit ve doğallık vadeden bir yöntemdir.

Mikro yağ enjeksiyonunun avantajları nelerdir?. Mikro yağ enjeksiyonu nedir?

Kimler yüze yağ enjeksiyonu için uygundur?

Yüzünde hacim kayıplarından kaynaklı deformasyon olan kişiler yağ enjeksiyonu için uygun adaylardır. Yağ enjeksiyonu sadece yüzün hacimsel boşluklarını doldurmakla kalmaz, yüzünde kırışıklık, sarkma veya cansızlık olan kişiler de yüzlerinde yeniden bir canlanma ve ışıltı elde etmek için de yağ enjeksiyon yöntemini tercih edebilir.

Yağ enjeksiyonu tam olarak ne işe yarar?

Yüze yapılan yağ enjeksiyonu, yaşla birlikte ciltte azalan yağ dokusunu yenilemek ve cildi aktive etmek için kullanılır. Yumuşak doku kayıpları, bölgesel çukurlar veya çöküntüler, doğuştan gelen hacim eksiklikleri veya asimetrik durumlar, çenenin geride olması gibi durumlarda yağ enjeksiyonu etkin sonuçlar vermektedir. Genellikle yüzün orta bölgesinde uygulanır. Elmacık kemiklerin belirginleştirilmesi, yüz çene sınırının netleştirilmesi, göz ve dudak çevresindeki kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Cildin kendi yağından ve kök hücrelerinden elde edildiği için ciltte doğal bir yenilenme, canlanma hareketi de başlatır.

Yüze yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

Vücudun uygun olan bölgesi veya bölgelerinden yağ dokuları alınır. Bu bölgeler çoğunlukla basen çevresinden tercih edilir. İnce kanüller kullanılarak liposuction yöntemi ile alınan yağlar, kök hücreden zengin, dönüştürülmüş ve inceltilmiş hale getirilir. İnceltilen yağ dokuları, yüzün istenen bölgelerine enjekte edilir. İşlem öncesinde lokal anestezi yapılarak, uygulama yapılacak bölgeler uyuşturulur. Böylece kişi işlemin etkilerini minimumda hisseder.

Enjeksiyon sonrası iyileşme süreci nasıldır?

İşlemin yapıldığı gün yüzde morluk ve şişmeler normaldir. Buz kompresi yapmak, morluk ve şişliklerin etkisini minimize etmek için etkilidir. İşlemden üç gün sonra bu etkiler kaybolur. Birkaç hafta içinde ise işlemin tüm yan etkileri geçmiş olur.

Yüze yağ enjeksiyonunun herhangi bir dezavantajı var mıdır?

Yüze yağ enjeksiyonu son derece doğal bir işlem olmakla birlikte, yağların erimesi gibi bir dezavantajı da beraberinde getirir. Yağların erimesinin önüne geçmek için yağ enjeksiyonu işlemini birkaç kez tekrar etmekte fayda vardır. Yağlar kalıcı hale geldiğinde artık yüzümüzün doğal yağları gibi bizimle birlikte kilo alır veya zayıflar. Kök hücreden zengin olan bu dokular, işlem tekrar edildiği takdirde kalıcı bir biçimde cildimize canlılık, gençlik ve güzellik katmayı sürdürür.

    E-POSTA

    E-Posta ile bilgi almak için şimdi bize yazın.