Yanak Estetiği ( Bişektomi ) - Ankara

Yanak Estetiği ( Bişektomi )

Yanağınızdan bir makas alırlar, bişektomiye karar verirsiniz! Nasıl mı? Dolgun yanaklı kişiler genellikle bu durumdan pek hoşnut olmazlar, çünkü yağlı ve dolgun yanaklar yüzümüzü olduğundan şişman, bizi de daha az karizmatik gösterir! Yanak estetiği, işte bu hoşnutsuzluğa çözüm arayışındakilerin keşfidir.

Bişektomi ameliyatı hakkında sık sorulan soruların cevapları

Gereğinden fazla dolgun yanaklar, görünüme nasıl etki eder?

İdeal kilonuza geldiniz ama yüzünüz sizi olduğunuzdan kilolu gösteriyor! Çoğunlukla bu görünümün sorumlusu yanaklarımız oluyor. Ne çok zayıf ne de çok etli… olması gereken yanak formu, elmacık kemikleri belirgin, yüzü üçgen biçiminde ince ve dinç gösteren hassas bir dengeye sahip olmalı.  

Peki yanaklarımızı değiştirmenin etkin ve kalıcı bir yolu var mı?

Yanaklarınızdaki estetik sorunları gidermenin, hem de hiç iz bırakmayan kalıcı bir yöntemi var. Bişektomi işte bu estetik operasyonun adı. Yanaklarınızdaki fazla yağ dokusunun çıkarılması ve yüzünüzün istenen forma ulaşması mümkün.

Bişektomi nedir?

Bişektomi, elmacık kemikleri daha belirgin hale getiren, yüz hatlarının daha dengeli ve altın oranda görünmesini sağlayan, yanaktaki fazla yağ dokularının alınması operasyonudur. Bişektomi operasyonu sonucu elde edilen görünüme Holywood yanağı da denilmektedir.

Bişektomi operasyonu nasıl yapılır?

Lokal anestezi veya sedasyonlar yapılabilen basit bir operasyondur. Ağzın iç kısmından kesi açılarak, yanaktaki fazla yağ dokuları alınır, yanağa istenilen sonuca göre yeni bir form kazandırılır. Operasyon, iç yanakta kesi açılmasıyla yapıldığı için dışarıdan herhangi bir iz görünmez.

Bişektomi ağrılı bir operasyon mudur?

Bişektomi, yaklaşık 45 dakika kadar süren ve genel anestezi gerektirmeyen basit bir operasyondur. Lokal anestezi veya sedasyon ağrının hissedilmemesi için yeterlidir.

İşlem sonrası günlük yaşama ne zaman dönülebilir?

Bişektomi sonrasında bir günlük istirahat yeterlidir. İşlemin ertesi günü kişi günlük yaşantısına devam edebilir.

Kimler bişektomi işlemi için uygundur?

Yanaklarından fazla yağ dokusu nedeniyle memnuniyetsizliği olan kişiler, bu operasyon için uygun adaylardır. Kare veya yuvarlak yüz görünümünden rahatsız olan kişileri, üçgen, zayıf ve genç bir yüz formuna kavuşturabilir.

Erkekler için de bişektomi tercih edilebilen bir yöntem midir?

Çoğunluğu kadınlardan oluşsa da erkekler de bişektomi yöntemi ile yüzlerine daha genç ve üçgen bir form kazandırabilirler.

Bişektomi hangi yaş itibari ile yapılabilir?

Kişinin gelişim sürecinin tam olarak bitmesi ve yüz hatlarının nihai halini alması için ergenlik döneminin bitmiş olması önemlidir. Gelişim süreci ve vücuttaki değişim potansiyeli dikkate alındığında, 25 yaş itibari ile yapılan bişektomi işlemlerinde gerçek kalıcı sonuçlar elde edilebilir.

Bişektomi ile birlikte dolgu uygulaması da gerekir mi?

İşlemi yapacak hekimin, alanında çok deneyimli ve uzman olması gereklidir. Yanaktan alınacak yağ miktarının, alınacak bölgenin, yüz anatomisini çok iyi bilen bir hekim gözüyle belirlenmesi elzemdir. İşlem sonrası dolgu gereksinimi olup olmadığına da yine uzman hekiminiz karar vermelidir.

Bişektomi öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar var mıdır?

Bişektomi öncesinde;

Bişektomi her ne kadar basit bir operasyon olsa da kesi işlemi yapıldığı için öncesinde bazı noktalara dikkat etmek özellikle önem arz ediyor.

Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar operasyondan birkaç gün önce bırakılmalıdır.

Alkol ve sigara tüketimi hem bişektomi öncesi hem de sonrasında önerilmemektedir. Çünkü her iki alışkanlık da işlemi ve sonrasındaki iyileşme sürecinin olumsuz etkiler.

Bişektomi sonrasında;

İç yanakta dikişler olacağı için işlem sonrası ilk gün katı gıda tüketimiz yapılamaz. Katı gıda yemek hem dikişlere zarar verir hem de çiğneme güçlüğü yaşatabilir. İlk gün yüzde yüz sıvı gıdalar tüketilerek geçirilir ve gargara yapılır.

İkinci gün yumuşak katı gıdalara geçilebilir ve yine gargara yapılır.

Üçüncü gün genellikle katı gıdaya tamamen geçilebilir. Gargara yapmaya birkaç gün daha devam ederek ağız içi sterilizasyonunu korumak önemlidir.

İşlem sonrası ödem, morluk gibi etkiler ne ölçüde olur?

Bişektomi sonrası bölgede şişlik olması olağandır. Birkaç hafta içinde azalarak yok olur. Bu süre zarfında buz kompresi ile şişliğin giderilmesi hızlandırılabilir.

Dikişler ne zaman alınır veya yok olur?

İşlem sonrasında iç yanakta yer alan dikişler, herhangi bir rahatsızlık hissi yaratacak ölçüde hissedilir olmayacaktır. Operasyondan birkaç güm sonra da kendiliğinden eriyerek yok olurlar.

    E-POSTA

    E-Posta ile bilgi almak için şimdi bize yazın.