Genital Estetik - Ankara

Genital Estetik

Ankara’da Genital Estetik Uygulaması

Neden Genital Estetik?

Güzellik her yönüyle bir bütün ve artık neredeyse her bölgemizde kusursuz görünüme ulaşmak için farklı seçeneklere sahibiz. Genital estetik de genital bölgenin kusursuzluğuna hizmet eden seçenekler arasında. Kapsamlı bir alan olan genital estetik, ameliyat içeren uygulamaların yanında ameliyatsız yöntemler de barındırıyor. Labioplasti (iç dudak estetiği, genital alan renk açma, vajinoplasti ve clitoral hood (sünnet derisi) başlıkları altında değerlendirilebilir.

Vajinal bölgedeki deformasyonlar neden olur?

Çoklu doğumlar

Hormonal bozukluklar

Doğum sırasında yaşanan travmalar

Menapoza bağlı hormon değişimleri

Hızlı kilo alıp verme

Genetik olarak doğuştan gelen yapısal bozukluklar

Genital bölgedeki deformasyonlar ne tip sorunlara yol açar?

Genital bölgede, dudakların sarkması, büyümesi nedeniyle olması gerekenden fazla miktarda nem oluşur. Bu bölgenin nemli kalması da mantar gibi enfeksiyonların oluşumuna uygun ortam hazırlar.

Rahatsız edici koku oluşumu, normalden fazla akıntı gibi sorunlar günlük ve cinsel yaşamı olumsuz etkiler.

Bikini veya dar kıyafetler giyildiğinde, dışarıdan da belli olacak kadar kabarık ve çıkıntılı bir görünüme sebebiyet verebilir.

Cinsel ilişki esnasında dudakların gerilmesine bağlı olarak acı hissedilebilir.

Genital estetiğin psikolojik uyarıları nelerdir?

Kişi, cinsel yaşamında kendine güvenini kaybeder, daha çekinik, daha kaygılı bir ruh haline girer. İlişki sırasında konsantre bozukluğu yaşar, hatta tüm bu nedenlerle cinsel yaşamdan tümüyle kopabilir. Bu tip psikolojik etkiler, genital estetiğe ihtiyaç duyulduğunun sinyallerini verir.

LABIOPLASTI

Labioplasti nedir?

Labium’un kelime anlamı dudak, plasti’nin ise düzeltme, şekillendirmedir. Labioplasti, genital dudak yapısındaki şekilsel bozuklukların düzeltilmesine yarayan cerrahi bir işlemdir. Olması gerekenden büyük, sarkık, kırışık, asimetrik ya da koyu renkte olan iç ve dış genital dudaklar labioplasti ile düzeltilir, şekillendirilir.

Sadece estetik açıdan çözüm üreten bir operasyon mudur?

Labioplasti genital bölgedeki estetik problemleri giderirken, işlevsel olarak da kişinin cinsel yaşamına sağlıklı faydalar sunar.

Labioplasti kimler için uygundur?

Genital bölgenin bir dudağının diğerine oranla büyük ya da farklı bir yapıda olması sonucu oluşan asimetrik durumlarda

İç dudaklarda renk koyulaşması veya yapısal deformasyonların olduğu durumlarda

İç dudaklarının görünümünden herhangi bir nedenle rahatsız olan kişiler için tercih edilebilir bir operasyondur.

Labioplasti nasıl bir operasyondur?

Sıklıkla iç dudakların büyük veya sarktığı durumlarda uygulanmaktadır, bu durumlarda fazla büyüyen ve sarkan iç dudak dokuları cerrahi işlemle alınır ve bölgeye yeniden şekil verilir.

Labioplasti operasyonu nasıl yapılır?

Yapılacak işleme göre değişiklik göstermekle birlikte; lokal anestezi, genel anestezi veya spinal anestezi tercih edilebilir. Yapılacak işlem basitse sedasyon anestezi de yeterli olabilir. Ortalama bir saat kadar süren bir işlemdir. Uygulanan anestezi şekli ve ameliyatın kapsamına göre sonrasındaki iyileşme süresi değişebilir. Genellikle evde 3 gün dinlenme süresi yeterlidir. Ameliyat sonrası dikkat edilecek hususlar, hekiminiz tarafından detaylı olarak aktarılmalıdır.

Cinsel hazzı olumsuz etkiler mi?

Labioplasti özellikle bu alanda uzmanlaşmış cerrahlar tarafından yapılması gereken, hassas bir operasyondur. Uzman kişiler tarafından yapıldığında, klitorise hiçbir şekilde zarar vermez. Cinsel hazzı olumsuz etkilemekten öte, doyuma ulaşmada pek çok olumlu değişimler yaratır.

Cinsel olarak henüz aktif olmayan kişiler tercih edebilir mi?

Labioplasti, bazen genetik faktörlerden kaynaklı doğuştan gelen deformasyon durumlarında da tercih edilebilir. Yani cinsel yaşamı henüz başlamamış, hiç doğum yapmamış kişiler için de bir gereksinim olabilir. Bu durumdaki hastalar için de rahatlıkla tercih edilebilir, ayrıca kızlık zarına hiçbir şekilde zarar vermeyen bir işlemdir.

Operasyon sonrası iz kalır mı?

Alanında uzman cerrahlar tarafından yapıldığı takdirde hiçbir iz kalmaz.

GENITAL ALAN RENK AÇMA

İlerleyen yaş, doğumlar, hormonal ilaçlar gibi farklı etmenlere bağlı olarak vajinal bölgede renk koyulaşması gözlenebilir. Bu durumun fiziksel bir sakıncası olmazken psikolojik olarak genellikle kişiyi olumsuz etkileyen sonuçları vardır. Bu gibi durumlarda, vajinal bölgenin rengini açmak için kullanılan farklı kremler, peelingler istenilen sonucu tam olarak veremez. Renkte açılma olsa bile bu sonuç kalıcı bir iyileşme değildir. Lazerle yapılan vajinal renk açma işlemleri ise kalıcı ve yan etkisi olmayan sonuçlara imkan verir.

Vajinal renk açma işlemi nasıl yapılır?

Koyulaşmanın yoğun olduğu bölgeler tespit edilir, kişinin cilt tipine uygun olacak uygulama seviyesi belirlenir. İşlem öncesi ağrıyı azaltmak için uyuşturucu etkili kremler kullanılabilir. Seçilen bölgede deri altına nüfuz ederek epidermal renk pigmentlerinin soyulmasıyla renk açma işlemi gerçekleşir. İşlem ortalama 15-20 dakika süresinde tamamlanır.

Uygulama sonrasında süreç nasıl ilerler?

İşlem sonrasında bölgede hafif çaplı kızarmalar görülebilir. Nadiren su toplaması da olabilir. Doktorunuzun önereceği kremleri düzenli olarak kullanmak süreci iyileştirecek ve hızlandıracaktır. İlk etapta renkteki değişiklik tam olarak gözlenmese de cildin altından yeni deri çıktığında, cilt istenilen beyazlığa kavuşacaktır. Uygulama sonrası ekstra bir durum söz konusu değilse, birkaç gün içinde cinsel ilişkiye girilebilir.

VAJINOPLASTI (Vajina Daraltma)

Bu yöntem sadece estetik bir kaygıdan öte, cinsel yaşam kalitesini artırmak için geliştirilmiştir. Zorlu doğumlar, artan yaş, alınıp verilen kilolar, vajinada gevşeme, sarkma gibi sorunlara neden olmaktadır.

Vajinal gevşeme ya da sarkma ne gibi sorunlara yol açar?

Cinsel ilişkide tam temas gerçekleşmeyeceğinden, cinsel olarak tatmin mümkün olmaz. Bu da eşler arasında önemli sorunlara yol açabilir. Ayrıca ilerleyen aşamalarda, iç duvarın dışarıda görünecek kadar sarkmasına ve idrar kaçırmaya kadar varan olumsuz sonuçları da gözlenebilir.

Ameliyatlı bir yöntem midir?

Vajina daraltma işlemi son yıllara kadar sadece ameliyatla yapılırken günümüzde lazer uygulaması da tercih edilen etkili yöntemler arasındadır.

Ameliyatla vajina daraltma nasıl yapılır?

Bu operasyonla vajinanın genişleyen, gevşeyen bölgesi kesilerek alınır. Vajina altında bulunan dokular birbirine yaklaştırılır ve anatomik olarak uygun şekilde dikiş gerçekleşir. Ameliyat belden aşağısının uyuşturulması ile gerçekleştirilebilir. Yaklaşık yarım saat süren bir işlemdir.

Ameliyat sonrası süreç nasıl ilerler?

Operasyondan sonra 1 ay ila 1,5 ay arası cinsel ilişki sakıncalıdır. İlk iyileşme dönemi yaklaşık bir hafta kadar sürer, kişi sonrasında normal yaşamına dönebilir. Doktorunuzun uygun gördüğü müddetçe ağrı kesicilerin kullanımı, ameliyat sonrası süreci rahatlatır.

Vajina daraltma ameliyatı sonrası doğum yapılabilir mi?

Evet, normal veya sezaryen doğum içim herhangi bir engel teşkil etmez.

Lazerle Vajina daralma işlemi nasıl yapılır?

Lazer işlemi ameliyata nazaran çok daha basit, konforlu bir yöntemdir. Bu nedenle son dönemde çok daha sık tercih edilmektedir. Lazer uygulamasının vajinal bölgedeki dokulara etki etmesi ile bölgedeki kollajen üretimi artar ve doğal olarak dokuda sıkılaşma, gençleşme yaşanır.

Lazer işlemi idrar kaçırma gibi diğer sorunları da giderir mi?

Evet, lazerle yapılan vajinoplasti işlemi, vajinal daralmanın yanı sıra idrar kaçırma, vajinal kuruluk ve genital beyazlatma işlemlerini de kapsayabilir.

CLITORAL HOOD (Klitoris Estetiği)

Klitoris üzerinde beliren fazla ve kırışmış deriyi alma, bu bölgeye estetik görünüm kazandırma işlemidir. Genellikle labioplasti içinde ele alınır.

Nasıl yapılır?

Klitoris üzerindeki fazla derinin soyularak alınması ile gerçekleşir. Hem fonksiyonel olarak olumlu sonuçları vardır hem de estetik onarımı ile kişiye özgüven kazandırır.

Klitoris estetiği sonrası his kaybı yaşanır mı?

Doğru uygulanan, uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen operasyonlar, kesinlikle his kaybına neden olmaz. Bilakis cinsel yaşama olumlu katkılar sağlar.

Operasyon sonrası iyileşme ne zaman beklenir?

Operasyondan 2-3 hafta sonra neredeyse tamamen iyileşme gözlenir. Nihai görünüm ise yaklaşık bir ay sonra kendini gösterir.

    E-POSTA

    E-Posta ile bilgi almak için şimdi bize yazın.