Popo ve Bacak Estetiği - Ankara

Popo ve Bacak Estetiği

Bir kadının olmazsa olmaz estetik unsurlarından olan popo ve bacak güzelliği, kilomuzdan, genetik yapımızdan, boyumuzdan ve tabii ki yaşımızdan nasibini alıyor. Kimisi bacaklarının kalınlığından şikayetçiyken kimisi ince diye bacaklarını sorun ediyor. Bazılarımız popomuzun büyüklüğünden, bazılarımızsa küçüklüğü ya da düzlüğünden müzdarip oluyoruz. Bir de yerçekiminin popolara etkisi var; zamana karşı direnemeyip sarkıyorlar! Bacak ve popo estetiği, vücudumuzun genel yapısını belirleyen bu iki bölgeyi birlikte ya da ayrı ayrı ele alarak, ideal ve istenen sonuçlara eriştirebiliyor. Her iki bölgede de farklı yöntemler, ihtiyaca ve kişinin beklentilerine göre belirlenebiliyor.

Popo estetiğinde kullanılan yöntemler nelerdir? Popo Estetiği nasıl uygulanır?

Kimler popo ve bacak estetiği için uygundur?

Fazla kilolarından kurtulmak için gereken diyet ve egzersiz programarını uygulamış ancak ideal kilosuna ulaşsa da bölgesel yağlarından kurtulamamış kişiler, popo veya bacak estetiği için uygundur. Fazlalıkların yanı sıra, bölgesel boşluklar, zayıflıklar da bu konunun kapsamında ele alınıyor. Yani çok ince bacaklar, düz kalçalar, bacak aradında oluşan fazla boşluklar da dolgu veya protez kullanımıyla doldurulabiliyor.

Popo ve bacak estetiği hangi yöntemler uygulanarak gerçekleşiyor?

Genel hatlarıyla yöntemleri şöyle sıralayabiliriz… Bölgesel fazlalıklar, inatçı hale gelmiş yağlar liposuction yöntemiyle alınır, vaser liposuction kullanımı alınan yağların dönüştürülerek vücudun diğer bölgelerine dolgu malzemesi olarak takviye edilmesine olanal verir. Bu nedenle şayet alınan yağlar, popo veya bacak, basen bölgesine enjekte edilecelse vaser liposuction yöntemi daha çok avantaj sağlar. Yağ dolgusu dışında bir de protez kullanımı seçenekler arasındadır. Popo kaldırma, bacağa volume verme işlemleri için gerekli görüldüğünde protez de kullanılmaktadır.

Bacak estetiğinde kullanılan yöntemler

Yağ transferi

Kişinin kalıcılaşmış yağ dokularının fazla olduğu, biriktiği yerlerden vaser liposuction yöntemi ile yağ hücreleri alınır. Bölünüp, parçalanıp sıvı hale getirilen bu yağ hücreleri, işlenerek tekrar vücuda transfer edilebilecek forma getirilir. Sonrasında popo veya bacakta istenilen bölgelerdeki hacim boşluklarını doldurmak veya aşağı düşen popoyu yukarı kaldırmak için uygun miktarlarda enjekte edilir.

Protez implant

Bacakta veya popoda büyütme, dolgunluk verme ve hacim boşluklarını giderme amaçlı uygulanır. Meme silikonundan farklı olarak, bölgenin dokusuna uygun tasarlanmış protezler, vücudun gerekli görülen bölgelerinde, kalıcı bir dolgunluk sağlar.

Popo ve bacak estetiği nasıl sonuçlar verir?

Her kadının istediği dolgun yuvarlak popo görünümü, ince ve düzgün forma sahip bacaklar, orantılı bir vücut yapısı bu estetik uygulamasının hedefini belirler.

Ağrılı bir işlem midir?

Uygulamanın türüne göre değişiklik gösterebilir. Yağ enjeksiyonunun iyileşme ve ağrı düzeyi daha kolay olurken, protez kullanılan operasyonlar rutin ameliyat sürecini gerektirir. Protez kullanımı, genel anestezi ile yapılan ameliyat türlerinden olduğu için, her ameliyatın sahip olduğu prosedürler burada da geçerlidir. İlk birkaç gün ağrı kesicilerin yardımı ile hastanın konforu sağlanır.

Operasyon sonrası süreç nasıl ilerler?

Operasyon öncesi sigara, alkol gibi kullanımlara ara vermek, ameliyat sonrası iyileşme sürecini hızlandırır. Operasyondan sonra ise doktorunuzun belirleyeceği süre boyunca korse kullanımı gereklidir. Ağır sporlar ve günlük aktiviteler, yine doktorunuzun söyleyeceği süreye kadar yapılmamalıdır. Vücudun eriştiği formu korumak için, işlemden sonraki yaşam rutinlerinizi daha sağlıklı beslenme programları ve doğru egzersizlerle daha kaliteli hale getirmek, ulaşılan sonucun kalıcılığını destekleyecektir.

    E-POSTA

    E-Posta ile bilgi almak için şimdi bize yazın.