Saç Tedavisi - Ankara

Saç Tedavisi

Saç dökülmesi herkesin kendisinde veya etrafında mutlaka tanık olduğu en yaygın estetik problemlerinden biridir. Erkeklerde sıklıkla kellik olarak görülen bu problem, kadınlarda da incelme, seyrelme, bölgesel dökülme olarak yaygın bir biçimde görülmektedir. Saç dökülmesinin ölçeğine göre değişen, doktorunuzun veya sizin seçiminize göre belirlenebilen farklı çözüm teknikleri mevcut. Her geçen gün ilerleyen teknoloji ile birlikte sonuçlarının etkinliği artmakta ve daha çok kişi tarafından tercih edilmekte olan bu yöntemler;

  • PRP
  • MİKRO İĞNELEME
  • MEZOTERAPİ

olarak sıralanabilir.

Saç dökülmesi tedavisi uygulamaları

PRP ile saç tedavisi nedir?

PRP, trombosit açıdan zengin plazma dediğimiz, uzun yıllardır pek çok alanda uygulanan etkin bir yöntem. Kişinin kendi kanının trombosit yönden zenginleştirilmiş hale getirilip yeniden kişiye, sorunlu bölgeye enjekte edilmesi ile gerçekleşir. Doku yenilemesinde çok iyi sonuçlar veren PRP yöntemi saç tedavisinde de kullanılmakta.

PRP ile saç tedavisi nasıl uygulanır?

PRP, üç aşamalı bir işlemdir. Uygulamanın ilk ayağında kişiden kan alınır. Alınan kan belirli bir prosedürden geçirilerek trombositler ve büyüme faktörleri yönünden konsantre bir forma dönüştürülür. Bu aşamadan sonra ise son olarak kişinin saç derisine enjekte edilir.

PRP hangi tip saç sorunlarında tercih edilen bir yöntemdir?

PRP erkek kelliği denilen saç dökülmesi türünden ziyade, incelen, seyrelen ya da bölgesel dökülen saç sorunları için daha çok tercih edilmektedir. Kadın ve erkekler için uygulanabilir. Hedeflenen sonuç, uykudaki saç köklerini uyararak aktive etmek, mevcut saç tellerini daha güçlü, daha canlı hale getirmektir.

Kaç seans PRP etkin sonuç verir?

PRP uygulamasının 15 günde bir tekrarlanması önerilir. 4 ay boyunca düzenli olarak izlenen tedavi sonrasında saçların normal dökülme oranına kavuştuğu, daha canlı ve gür hale geldiği gözlemlenebilir.

Mikro iğneleme ile saç tedavisi nedir?

Çok ince uçlu iğnelerle derinin alt tabakasına kadar inip, burada kontrollü hasar yaratarak kanallar açan mikro iğneleme yöntemi, saç derisinin altındaki kökleri, kollajeni uyararak bu kanallarda bir yenilenme hareketi başlatır. Açılan bu kanallar hem deri altında kendiliğinden bir iyileşme yaratır hem de PRP ve mezoterapi gibi tedavilerin etkinliğini artıracak kanalları açar.

Mikro iğnelemenin etkinliği kaç seansta kendini gösterir?

Toplam dört hafta süren bir planlamada 4-8 seans uygulamanın tekrarlanması etkin sonuçlar vermektedir.

Dermapen, dermaroller, dermastamp mikro iğneleme türleri midir?

Evet, her bir uygulama yapılan aparata göre farklı isimler almış mikro iğneleme yöntemlerindendir. Hepsinin ortak çalışma prensibi, deri altına ulaşan mikro kanallar açma ve burada kontrollü bir hasar yaratarak iyileşme, yenilenme başlatmaktır.

Mezoterapi ile saç tedavisi nedir?

Mezoterapi uygulandığı her problem için cildin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral gibi iyileştirici maddelerin sorunlu bölgeye takviye edilmesi üzerine kurgulanır. Saç dökülmesi probleminde de uyuyan saç köklerini canlandırmak, deri altındaki kollajen uyarımını artırmak, saç köklerini besleyen, güçlendiren vitamin ve minerallerle saç köklerini besleyerek daha canlı ve gür saçların çıkmasına yardımcı olur.

Saç dökülmesinin yoğunluğuna göre kişiye özel tedavi takvimi planlanmalıdır. Mezoterapi bazı durumlarda saç tedavisi için tek başına yeterli olurken, ileri düzey problemlerde PRP ve mikro iğneleme ile birlikte uygulanabilmektedir.

    E-POSTA

    E-Posta ile bilgi almak için şimdi bize yazın.