Meme Büyütme Ameliyatı | 2023 Ankara Meme Büyütme Fiyatı

Meme Büyütme

Yapısal olarak şikayet edilen küçüklük, doğum sonrası deformasyon ve dirilik kaybı, asimetri gibi şikayetlerin ortadan kaldırılması için meme dokusu altına protez yerleştirilmesi işlemine meme büyütme ameliyatı denir. Hasta memnuniyeti yüksek olan, yüz güldüren estetik operasyonlardandır. Popüler olduğu kadar, çok fazla soru işaretini de barındıran meme büyütme estetiği hakkında sık sorulan soruları sizler için yanıtladık.

Meme Büyütme Estetiği

2023 Yılında Ankara’da meme büyütme fiyatı nedir?

2023 yılında Ankara’da meme büyütme ameliyatı fiyatlarını öğrenmek, ameliyat hakkında bilgi almak, aklınıza takılan soruları sormak ya da uygulamanın size uygun olup olmadığını danışmak için 0312 2354434 ve 0545 4112141 numaralarından bize ulaşabilir ya da whatsapp ile bize yazabilirsiniz.

Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak da bize iletebilirsiniz.

Asimetrik problemleri meme estetiği nasıl çözer?

Kadınların hemen hepsinde görülen meme asimetrisi, bazı kadınlarda çok daha belirgin ve rahatsız edici olabilir. Bu durum sıklıkla yapısal olarak görülse de bazı silikon ameliyatlarının zamanla eskimesi ve deforme olması sonucu da ikinci bir ameliyat gerektiren türde olabilir. Her iki memeye farklı ölçekte silikon yerleştirilmesi ile ameliyat iki meme arasındaki eşitliği sağlar. Meme büyütme ameliyatında bu sorun da eş zamanlı olarak çözülmüş olur.

Meme büyütme ve dikleştirme birlikte yapılabilir mi?

Memenin çok sarkık olmadığı durumlarda, meme büyütme işlemi zaten memeyi kendiliğinden dikleştirecektir. Ancak aşırı bir sarkma söz konusu ise aynı ameliyat sırasında dikleştirme için özel işlem de uygulanabilir.

Meme protezinin büyüklüğüne nasıl karar veriliyor?

Meme protezinin büyüklüğü, hasta ve doktorun karşılık görüşleri ile nihai karara bağlanıyor. Doktorun hastanın vücut yapısını detaylıca göz önünde bulundurması burada en önemli nokta. Kişinin omuz genişliği, boyu, vücut oranlar, sırt genişliği gibi parametreler ideal ölçüyü belirlemek için değerlendirilen parametreler. Ancak yine hastanın beklentisi de doktor tarafından göz önünde tutularak optimum ölçüye karar verilmektedir.

Silikonlar alerji yapar mı?

Meme büyütme işleminde kullanılan silikon protezler, günlük yaşamımızda hemen her gün temas ettiğimiz, vücudumuzun alışkın olduğu bir madde. Alerji yapma oranı yok denecek kadar az, vücudun kolaylıkla uyum sağlayacağı silikon protezler, oldukça güvenli ve yan etkisiz çözümler sunabilmekte.

Meme büyütme ameliyatı kaç saat sürer?

Kişiye ve yapılacak işlemin kapsamına göre değişen meme büyütme ameliyatı, genellikle iki saat ortalama ile sürer. Ameliyat sonrası hastanın ne zaman taburcu edilmesi gerektiğine ise doktor karar verir. Çoğunlukla meme büyütme ameliyatı sonrası bir hafta kadar evde dinlenme gerekli görülmektedir.

Ameliyat sonrası ne kadar süre acı/ağrı hissedilir?

Meme büyütme ameliyatı sonrasında, ilk birkaç gün ağrı hissetmek normal ve sık karşılaşılan bir durumdur. Ayrıca kişinin vücudunda ödem oluşur, bu nedenle birkaç gün içinde geçecek şişlikler gözlenebilir. Bu dönem ağrı kesicilerin yardımıyla atlatılır. Ancak ağrılar birkaç gün içinde geçer, ilerleyen günlerde meme bantları çıkarılabilir. Ameliyat sonrasında doktorunuzun önereceği süre zarfında sporcu sutyenler takmanız, memenin doğal halini alabilmesi için önemlidir.

Silikon taktırdığım belli olur mu, dokunulduğunda silikon hissedilir mi?

Memelerinizin güzelliği, silikon mu acaba sorusunu akıllara düşürse de yapay bir görünüm kesinlikle oluşmaz. Tabii bunun için, silikon büyüklüğünün vücut ölçülerinize uygun şekilde belirlenmiş olması gerekir. Vücut yapınıza uygun olmayacak denli büyük bir silikon takılmadığı sürece dokunulduğunda da hissedilmez.

Silikonun patlama, zarar görme ihtimali var mı?

Silikonlar çok ağır bir travmatik hasara uğramadığı, ağır bir darbe veya kazaya maruz kalmadığı sürece böyle bir risk taşımaz. Kolay kolay deforme olabilecek, hasar alabilecek bir madde değildir.

Ameliyat sonrası iz kalır mı?

Kesi ile yapılan her ameliyatta belli oranda iz kalması zorunlu sonuçtur. Ancak meme büyütme ameliyatında kesinin yapılacağı bölge seçimi, bu izi nereye saklayacağımızı belirler. Kol altında, göğüs altından ya da meme ucundan yapılan kesiler seçenekler arasındadır. Ancak son yıllarda meme ucundan kesi yapmak pek tercih edilmemekte, çoğunlukla memenin hacim kazanmasıyla meme altında kalacak şekilde göğüs alt çizgisi hizasında yapılmaktadır. Burada kalacak olan iz, zaten görünürlüğü az olan bir bölge olduğu için rahatsızlık vermezken, işlem sonrasında doktorunuzun önereceği medikal kremler de bu izi minimuma indirecektir.

Farklı meme büyütme yöntemleri var mı?

Meme büyütme ameliyatı, genellikle iki başlıkta ele alınır. Biri kas zarı altı yöntemi, diğeri dual plan yani hem kas hem meme dokusundan destek alınarak yerleştirilen silikon yöntemidir. Her ikisinin de farklı sonuçları ve tercih nedenleri vardır.

Kas zarı altı yöntemi nedir?

Kullanılacak silikonun, memenin göğüs arkasında bulunan kasın üzerindeki zarın altına yerleştirilmesidir. Bu tekniğin avantajı, ameliyat sonrası ağrının çok az hissedilir olmasıdır. Ancak çok zayıf olup yağ oranı düşük vücutlarda buraya uygulanan silikonun dışarıdan hissedilmesi de daha olasıdır. Bu nedenle tekniğin doktor muayenesi ile belirlenmesi önemlidir.

Dual plan yöntemi nedir?

Dual plan yöntemi, memeye yerleştirilecek olan silikonun hem meme dokusundan hem de kas dokusundan destek alacak şekilde yerleştirilmesi esasına dayanır. Bu yöntemle damla şekli dediğimiz daha doğal görünümlü bir memeye ulaşmak mümkündür. Ancak burada da ameliyat sonrası kas ağrısının fazla olması dezavantajı bulunur. Doğru yöntemi doktorunuzun belirlemesi en sağlıklı sonuçları doğuracaktır.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme nedir?

Kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusu belirli işlemlerden geçirilerek, kişinin meme bölgesine enjekte edilir. Silikon protez kullanımı elde edilecek sonuçların memnuniyeti açısından daha öngörülebilirken, yağ enjeksiyonu yöntemi de ameliyat sonrası hasta konforu açısından daha avantajlı sonuçlar vadetmektedir.

Meme protezlerinin çeşitleri nelerdir?

Genellikle tercih edilen ve en sık kullanılan malzeme silikon protezlerdir. Bunun yanı sıra kişinin kendi yağ dokusundan elde edilerek oluşturulan içeriğin de kullanıldığı yöntemler mevcut. Silikon protezlerin ayrıca farklı şekilleri de bulunmaktadır. Damla ve yuvarlak hatlı olarak ayırabileceğimiz seçenekler, kişinin tercihine ve doktorun görüşlerine göre belirlenebilir.

Meme büyütme ameliyatı kalıcı mıdır?

Son yıllara kadar kullanılan silikon malzemelerin ömrü 10 yıl gibi bir süreyle kısıtlıyken, bugün geldiğimiz noktada kullanılan silikon malzemeler, ömür boyu kalıcılık garantisi sunuyor. Beklenmedik bir hasar veya darbeyle karşılaşılmadığı sürece, kalıcılığı ömür boyudur diyebiliriz.

Ameliyatsız meme büyütme mümkün mü?

Doktorunuzun önereceği durumlarda, ameliyatsız yöntemler de tercih edilebilir ancak bu yöntemler sonuçları açısından silikon protezine oranla çoğunlukla tatmin edici olmaz. Ayrıca kalıcılık süresi de sınırlıdır.

Ameliyat sonrası sporcu sütyeni takılmalı mıdır?

Sporcu sütyeni veya medikal sütyen dediğimiz ürünler, ameliyat sonrası dikiş yerlerine ve memeye baskı yapmadığı için önerilmektedir. Hasta konforu için önemli bir rahatlık sağlar. Ameliyattan 1 ay kadar sonra takılması zorunlu değildir, artık dilediğiniz sütyeni takabilirsiniz.

    E-POSTA

    E-Posta ile bilgi almak için şimdi bize yazın.