Göz Altı Işık Dolgusu - Ankara

Göz Altı Işık Dolgusu

Ankara’da Göz altı ışık dolgusu uygulaması

Yeterince uyudunuz, uzun uzun dinlendiniz, zor ama haydi stres kaynaklarını da hayatınızdan çıkardınız diyelim, yine de göz altınız ışıldamıyor! Ne yaparsanız yapın, göz altlarınız mor, yorgun, halkalı ve karanlık görünüyor. Bu durum bazen genetik olarak kaderimiz olurken, bazen de ilerleyen yaşla birlikte nemini ve ışığını kaybeden cildimizin, ağır yaşam koşullarının altında yorgun düşmesinden kaynaklanır. Bu yaşam koşulları, genellikle stres, uykusuzluk, alkol ve sigara tüketimi gibi farklı nedenleri kapsamaktadır. Ama sevindirici haber şu ki, her geçen gün yenileri eklenen estetik çözümler arasında, göz altı morarmasının ve halkalanmasının da çözümü var. Üstelik son derece basit ve etkisini uzun süre koruyan bir uygulama.

Göz altımız neden ışığını kaybeder?

Kimi insanlar göz altı torbalanmalarına ve morarmalarına yatkın halde doğarlar. Bunun yanında göz altımızın ışığını kaybetmesi, çoğunlukla yaşam biçimimizden kaynaklanır. İlerleyen yaşla birlikte, cildimizde ve kemik yapımızda yaşanan değişim de bu durumu tetikler. Artan yağ dokusu, incelen kemik yapısı ve kemiklerin geri çekilmesiyle oluşan boşluklar, göz çevresinde farklı deformasyonlara yol açar. Uykusuzluk, düzensiz yaşam, dengesiz beslenme, alkol sigara kullanımı ya da tezat bir şekilde aşırı uyuma da göz altı torbalarını olumsuz etkiler.

Göz altı ışık dolgusu nasıl uygulanır?

Diğer dolgu türlerinde olduğu gibi yine hyalüronik asit bazlı bir madde kullanılır. Ancak burada hyalüronik asit, göz altı dokusuna uygun bir forma dönüştürülmek için ek bir aşamadan geçer. Dönüştürülmüş hyalüronik asitin, enjeksiyon yardımıyla göz altına nüfuz ettirilmesi ile uygulama gerçekleşir. Kişinin iğne acısı hissetmemesi için, uygulama öncesi bölgeye anestezi bazlı kremler sürülerek, yarım saat kadar beklenir.

Göz altı ışık dolgusu nasıl çalışır?

Göz altı ışık dolgusu, göz altında meydana gelen hacimsel boşlukları ve boşluklardan kaynaklı çökme, sarkma, kararma gibi deformasyonları dolgu yardımıyla giderir. Uygulamanın hedefi, göz altı cilt yüzeyindeki eşitsizlikleri gidermek, rengini açmak ve parlatmaktır. Bölge çok ince bir deriden oluştuğu ve çok damarlı bir yapıda olduğu için en ince uçlu iğnelerle hyalüronik asit uygulaması yapılır.

Kimler göz altı ışık dolgusu yaptırabilir?

18 yaşını aşmış, kadın erkek herkesin tercih edebileceği bir uygulamadır. Hyalüronik asit zaten insan vücudunda var olan bir madde olduğu için doğal bir yöntemdir ve herhangi bir yan etkisi yoktur.

Göz altı ışık dolgusu ağrılı bir işlem midir?

Göz çevresi hassas bir yapıda olduğu için, ilk etapta acılı bir işlemmiş gibi algılansa da bölgenin hassasiyeti gözetilerek, göz altı ışık dolgusu çok ince uçlu iğnelerle uygulanır. İşlem öncesinde uygulama yapılacak bölgeye anestezi bazlı kremler sürülerek 20 dakika ila yarım saat kadar kremin etki etmesi beklenir. Sonrasında neredeyse hiçbir acı hissetmeden göz altı ışık dolgusu işlemi yapılabilir.

Göz altı ışık dolgusunun yan etkileri var mıdır, varsa nelerdir?

Hayır, göz altı ışık dolgusunun önemli sayılabilecek hiçbir yan etkisi gözlenmemektedir. Enjeksiyon kaynaklı çok küçük kızarıklıklar ve şişme görülebilir. Bu etkiler de saatler içinde geçecek ölçüdedir.

Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken şeyler var mı?

Göz altı ışık dolgunuzun yapıldığı gün, aşırı sıcak suyla temas etmeniz önerilmez. Buz kompresi yapmak oluşan yan etkileri hızla geçirmek ve uygulamanın etkisini artırmak için tercih edilebilir. Uygulamanın yapıldığı günleri takip eden birkaç gün çok ağır aktivitelerden kaçınmak da yine daha sağlıklı olacaktır.

Göz altı ışık dolgusu yaptırdık, peki etkisi ne zaman başlar?

Böyle bir vaadi olan uygulamadan hemen sonuç almak için genellikle sabırsızlanılır. Ne mutlu ki işlemin etkisini uygulama biter bitmez gözlemlemek mümkün. Uygulama sonrası birkaç gün içinde ise göz altınızdaki değişim iyice hissedilir hale gelecektir.

Etkisi ne kadar sürer? Kalıcı bir uygulama mıdır?

Diğer dolgularda olduğu gibi, göz altı ışık dolgusunun da etkisi sonsuza dek sürmez. Cildin yapısal özelliklerine, kişinin yaşam biçimine ve yaşına göre değişiklik gösterebilir. Kalıcılığı için genellikle 1 yıl ile 1,5 yıl kadar bir süreden bahsedebiliriz.

Göz altı ışık dolgusunun etkisi geçti ama siz etkisinden kurtulamadınız! Uygulama tekrar edilebilir mi?

Evet, dolgunun etkisinin kaybolduğunu hissetmeye başladığınızda aynı şekilde yeniden göz altı ışık dolgusu işlemini yaptırabilirsiniz.

    E-POSTA

    E-Posta ile bilgi almak için şimdi bize yazın.