Labioplasti Ameliyatı, Ankara | 2023 Yılı Fiyatları

Labioplasti

Labium’un kelime anlamı dudak, plasti’nin ise düzeltme, şekillendirmedir. Labioplasti, genital dudak yapısındaki şekilsel bozuklukların düzeltilmesine yarayan cerrahi bir işlemdir. Olması gerekenden büyük, sarkık, kırışık, asimetrik ya da koyu renkte olan iç ve dış genital dudaklar labioplasti ile düzeltilir, şekillendirilir.

Güzellik her yönüyle bir bütün ve artık neredeyse her bölgemizde kusursuz görünüme ulaşmak için farklı seçeneklere sahibiz. Labioplasti de genital bölgenin kusursuzluğuna hizmet eden seçenekler arasında.

2023 Ankara Labioplasti Fiyatı

2023 yılında Ankara labioplasti ameliyatı fiyatı öğrenmek, labioplasti hakkında bilgi almak, aklınıza takılan soruları sormak ya da uygulamanın size uygun olup olmadığını danışmak için 0312 2354434 ve 0545 4112141 numaralarından bize ulaşabilir ya da whatsapp ile bize yazabilirsiniz.

Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Genital Estetik – Labioplasti

Sadece estetik açıdan çözüm üreten bir operasyon mudur?

Labioplasti genital bölgedeki estetik problemleri giderirken, işlevsel olarak da kişinin cinsel yaşamına faydalar sunar.

Vajinal bölgedeki deformasyonlar neden olur?

Çoklu doğumlar

Hormonal bozukluklar

Doğum sırasında yaşanan travmalar

Menapoza bağlı hormon değişimleri

Hızlı kilo alıp verme

Genetik olarak doğuştan gelen yapısal bozukluklar

Labioplasti kimler için uygundur?

Genital bölgenin bir dudağının diğerine oranla büyük ya da farklı bir yapıda olması sonucu oluşan asimetrik durumlarda

İç dudaklarda renk koyulaşması veya yapısal deformasyonların olduğu durumlarda

İç dudaklarının görünümünden herhangi bir nedenle rahatsız olan kişiler için tercih edilebilir bir operasyondur.

Genital bölgedeki deformasyonlar ne tip sorunlara yol açar?

Genital bölgede, dudakların sarkması, büyümesi nedeniyle olması gerekenden fazla miktarda nem oluşur. Bu bölgenin nemli kalması da mantar gibi enfeksiyonların oluşumuna uygun ortam hazırlar.

Rahatsız edici koku oluşumu, normalden fazla akıntı gibi sorunlar günlük ve cinsel yaşamı olumsuz etkiler.

Bikini veya dar kıyafetler giyildiğinde, dışarıdan da belli olacak kadar kabarık ve çıkıntılı bir görünüme sebebiyet verebilir.

Cinsel ilişki esnasında dudakların gerilmesine bağlı olarak acı hissedilebilir.

Labioplasti gereksiniminin psikolojik uyarıları nelerdir?

Kişi, cinsel yaşamında kendine güvenini kaybeder, daha çekinik, daha kaygılı bir ruh haline girer. İlişki sırasında konsantre bozukluğu yaşar, hatta tüm bu nedenlerle cinsel yaşamdan tümüyle kopabilir. Bu tip psikolojik etkiler, labioplastiye ihtiyaç duyulduğunun sinyallerini verir.

Labioplasti nasıl bir operasyondur?

Sıklıkla iç dudakların büyük veya sarktığı durumlarda uygulanmaktadır, bu durumlarda fazla büyüyen ve sarkan iç dudak dokuları cerrahi işlemle alınır ve bölgeye yeniden şekil verilir.

Labioplasti operasyonu nasıl yapılır?

Yapılacak işleme göre değişiklik göstermekle birlikte; lokal anestezi, genel anestezi veya spinal anestezi tercih edilebilir. Yapılacak işlem basitse sedasyon anestezi de yeterli olabilir. Ortalama bir saat kadar süren bir işlemdir. Uygulanan anestezi şekli ve ameliyatın kapsamına göre sonrasındaki iyileşme süresi değişebilir. Genellikle evde 3 gün dinlenme süresi yeterlidir. Ameliyat sonrası dikkat edilecek hususlar, hekiminiz tarafından detaylı olarak aktarılmalıdır.

Cinsel hazzı olumsuz etkiler mi?

Labioplasti özellikle bu alanda uzmanlaşmış cerrahlar tarafından yapılması gereken, hassas bir operasyondur. Uzman kişiler tarafından yapıldığında, klitorise hiçbir şekilde zarar vermez. Cinsel hazzı olumsuz etkilemekten öte, doyuma ulaşmada pek çok olumlu değişimler yaratır.

Cinsel olarak henüz aktif olmayan kişiler tercih edebilir mi?

Labioplasti, bazen genetik faktörlerden kaynaklı doğuştan gelen deformasyon durumlarında da tercih edilebilir. Yani cinsel yaşamı henüz başlamamış, hiç doğum yapmamış kişiler için de bir gereksinim olabilir. Bu durumdaki hastalar için de rahatlıkla tercih edilebilir, ayrıca kızlık zarına hiçbir şekilde zarar vermeyen bir işlemdir.

Operasyon sonrası iz kalır mı?

Alanında uzman cerrahlar tarafından yapıldığı takdirde hiçbir iz kalmaz.

    E-POSTA

    E-Posta ile bilgi almak için şimdi bize yazın.