Meme Dikleştirme - Ankara

Meme Dikleştirme

Memesiyle derdi olmayan kadın çok az diyebiliriz. Büyük olanlar küçük meme, küçük olanlar büyük memeye imrenirler. En çok da sarkan memeler dert edilir. Gelişen estetik operasyonlar neyse ki artık hemen her soruna bir çözüm getirebilir güçte. Sarkan memeleri dikleştirme de bu çözümlerden biri. Bazen memenin çok büyük olması, bazen de alınıp verilen kilolar, doğum ve emzirmeden kaynaklı deformasyonlar, meme dikleştirme ameliyatını gerekli kılar. Uzman bir doktorun doğru yönlendirme ve değerlendirmelerinin aynı uzmanlıkla birleşip operasyona dönüşmesi, meme dikleştirmede oldukça başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır.

Dr. Gözde Erten Kılıç Meme Küçültme ve Meme Dikleştirme Ameliyatlarını Anlatıyor

2023 Yılında Ankara’da meme dikleştirme fiyatı nedir?

2023 yılında Ankara’da meme dikleştirme ameliyatı fiyatlarını öğrenmek, ameliyat hakkında bilgi almak, aklınıza takılan soruları sormak ya da uygulamanın size uygun olup olmadığını danışmak için 0312 2354434 ve 0545 4112141 numaralarından bize ulaşabilir ya da whatsapp ile bize yazabilirsiniz.

Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak da bize iletebilirsiniz.

Memeler neden sarkar?

Sarkık meme, çoğu kadının özellikle doğum ve emzirme sonrası yaşadığı bir problem. Bu sorun bazen yapısal olarak gençlik yıllarından başlarken, çoğunlukla hızlı alınıp verilen kilolar, memenin çok büyük yapıda olması ve yer çekimine fazla maruz kalması sonucunda da görülebilir. Meme dikleştirme operasyonu yapıldıktan sonra, bu nedenleri bertaraf etmek, sarkmanın tekrar etmemesi için dikkate alınmalıdır. Doğumlar tamamlanmış, alınıp verilecek kiloların kalmamış olması, meme dikleştirme işleminin kalıcılığı için de önemlidir!

Meme dikleştirme operasyonuna hangi durumlarda ihtiyaç duyulur?

Memelerinin sarkıklığından şikayetçi olan kadınlar, genellikle destekli sutyenler ve mayoların kullanımıyla bu sorunu gidermeye çalışırlar. Ancak bazen meme dokusundaki gevşeklik ve boşalma o kadar yoğun hissedilir ki, artık kişiyi psikolojik olarak da rahatsız eder ve özgüven kaybına neden olur. Sarkmanın yoğunluk derecesinden bağımsız olarak, kişinin durumdan ne denli rahatsız olduğu, ameliyata uygun olup olmadığı gibi durumlar gözetilerek meme dikleştirme ameliyatının gerekliliğine karar verilebilir. Ancak dediğimiz gibi; meme dikleştirme ameliyatı düşünenlerin, ameliyat sonrasında doğum yapma planı olmayan, varsa fazla kilolarından kurtulmuş kişiler olması, ameliyatın kalıcılığı açısından dikkate alınması gereken durumlardır.

Meme dikleştirme ameliyatı nasıl gerçekleşir?

Meme dikleştirme ameliyatında, kişinin yapısal durumuna göre farklı yöntemler tercih edilebilir. Bazen sadece memeyi toparlama ve fazla derinin alınması yeterli olurken, bazen silikon protez desteği de gerekebilir. Sarkmanın çok yoğun olmadığı durumlarda ise sadece silikon protezle istenen dikleşmeye ulaşılabilir.

Silikon kullanımı her meme dikleştirme ameliyatında gerekli midir?

Memenin dokusu ve yapısına göre en doğru yöntemi ve malzemeyi doktorunuz belirleyecektir. Bazen silikon protez kullanımı meme dikleştirme işlemi için gerekli görülmez ve kişinin kendi yağ dokusu ve derisindeki toparlamalarla dikleşme sağlanabilir. Memenin içindeki yağ dokusu ciddi ölçüde kaybolduysa, veya meme zaten küçük yapıda ve sarkıksa, silikon kullanımı meme dikleştirmede oldukça başarılı sonuçlar yaratmaktadır.

Meme dikleştirme ameliyatı öncesi muayenede nelere dikkat edilir?

Memenin dokusu, meme başının yeri, memedeki bez oranı ölçümlenir. Doktor hasta görüşmesinde beklentiler ve olasılıkla detaylıca değerlendirilir. Hastanın ameliyattan beklentisini eksiksiz olarak doktoruna aktarması, ameliyatın yöntemini de belirleyeceğinden çok önemlidir.

Meme dikleştirme uzun süren bir ameliyat mıdır?

Ameliyatın kapsamı ve kullanılacak tekniğe göre değişiklik gösteren meme dikleştirme ameliyatı takriben iki ila dört saat aralığında sürer. Operasyon genel anestezi ile gerçekleşir.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası süreç nasıl yaşanır?

Meme dikleştirme ameliyatı da diğer tüm genel anestezi ile yapılan operasyonlar gibi prosesler barındırır. Ameliyat sonrası doktorunuzun belirleyeceği süre kadar hastanede yatış gerekebilir. Ameliyat yapılan bölgede ve çevresinde belli miktarda şişlik ve ödem olması beklenen bir sonuçtur. Bu şişlikler belirli bir zaman sonra giderek kaybolur. Duş alınması birkaç gün önerilmez. Doktorunuzun izin verdiği süre sonunda ancak duş alınabilir. Dikişler yaklaşık on beş gün sonrasında doktor tarafından alınır. Ayrıca ameliyat sonrasında şişlik ve ödemi hafifletmek, iyileşme sürecini hızlandırmak için buz kompresi yapılması önerilir. Hasta yaklaşık bir ay kadar sporcu veya medikal sutyen kullanmalıdır. Bu sutyenler hem hastanın konforunu sağlar, hem de memenin istenen forma kavuşmasına yardımcı olur.

Ameliyat sonrasında iz kalır mı?

Ameliyat sırasında yapılan kesiler, anatomik olarak vücudun kıvrımları altına saklanacağından, kalacak iz de minimum düzeyde olur. doktorunuzun önereceği medikal kremler de izin kaybolmasına yardımcı olacak desteği sağlar.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası sarkma tekrar görülebilir mi?

Meme dikleştirme gereksinimi, çoğunlukla artan yaş, hızlı kilo alıp verme ve çoklukla doğum ve emzirme kaynaklı olduğu için tüm bu parametrelerin ortadan kalktıktan sonra meme dikleştirme ameliyatının yapılması, sarkmanın tekrar etmemesi açısından önem arz eder. Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında kişi kilosunu kontrol altında tutmalıdır. Bu nedenle eğer doğum yapma planı varsa, ameliyat doğum ve emzirme sürecinin bitimine ertelenmelidir.

    E-POSTA

    E-Posta ile bilgi almak için şimdi bize yazın.