Lazer Epilasyon - Ankara

Lazer Epilasyon

İstenmeyen şeylerin başında tüyler gelir! Kadınların ergenlik döneminden itibaren başlayan kıl problemi, ne mutlu ki yıllardır lazer teknolojisi sayesinde çözülmüş şekilde. Kadınların yanı sıra erkeklerin de kıl yoğunluğundan rahatsız oldukları bölgeler için tercih ettikleri lazer epilasyon, kalıcı sonuçları ve ulaşılabilir olması ile hemen herkesin kurtarıcısı olmuş durumda.

Lazer Epilasyon Uygulaması

Lazer epilasyon nasıl çalışır?

Lazer ışınları, kıl köklerine nüfuz eden güçlü etkisi ile kıl köklerini yeniden kıl üretmeyecek derecede tahrip eder. Birkaç seans tekrarından sonra artık kıl kökleri tamamen işlevini yitirir ve uygulama yapılan bölgede artık kıl çıkması durur.

Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir?

 • Bacak
 • Koltuk altı
 • Genital bölge
 • Bikini bölgesi
 • Göğüs
 • Sırt
 • Çene
 • Ense
 • Sakal üstü
 • Dudak üstü
 • Boyun
 • Kol

Lazer epilasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken noktalar var mıdır?

Lazer epilasyon cihazlarında hedef kıl köklerine etki etmek olduğu için işlem öncesi kıl köklerini zayıflatacak işlemlerden kaçınmak gerekir. Kıl kökü ne kadar ulaşılabilir ve görünür olursa lazer işleminin etkisi de o nispette kuvvetli olacaktır. Bu nedenle işlem öncesi bronzlaşmamak ve ağda gibi kılı kökünden alan uygulamalar yapmamak tavsiye edilir. Bronzlaşmanın lazere etkisi, kıl kökünün ten renginden ayrışmasını sağlayacak kontrastlığa erişmektir. Kıl ne kadar koyu, ten rengi ne kadar açıksa lazer işleminin etkisi o kadar artacaktır.

Lazer epilasyonunu nerede yaptırdığımız önemli mi?

Lazer epilasyon artık hemen her yerde yapılabilen bir işlem haline gelse de, muayenenizi yapacak kişinin konunun uzmanı bir hekim olması ve uygulamanın yapıldığı ortamın steril olması önemlidir. İşlem öncesi doktorunuzla yapacağınız değerlendirme sonucu, sizin için en uygun cihaz, işlem derecesi ve seans sıklıkları belirlenir. Cildinizin tipi, kıl köklerinizin yapısı, cilt renginiz, uygulama yapılacak bölge, kesinlikle uzman bir kişi tarafından değerlendirilmeli, uygulama süreci bu doğrultuda planlanmalıdır.

Lazer epilasyon işlemi nasıl yapılır?

Uygulama öncesinde kılları bir miktar kısaltılması gerekir, bu işlem tıraş makinesi ile yapılırsa daha iyi sonuç alınır. İşlem çok ağrılı olmasa da dileyen kişiler, doktorun bilgisi dahilinde işlem öncesi anestezi kremlerden faydalanabilir. Soğutucu özellikli cihazlar, işlem sırasında hissedilen ağrıyı azaltırken aynı zamanda ciltte oluşacak ödem, kızarıklık gibi yan etkileri de minimize eder.

Lazer işleminde, seçilen cihazın el aparatı deri üzerinde gezerek, 15 mm’lik alanlar halinde çalışarak, tek tek atışlarla bölgeyi tarar. Cilde uygulanan ışınlar, kıl içinde ısı enerjisine dönüşerek kıl köklerine iletilir. Bu ısı kıl köklerini tahrip eder. Hedeflenen tüm bölge tarandıktan sonra seans sona erer.

Lazer işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir?

İşlem sonrası bölgeye buz uygulaması yapmak cildi rahatlatması açısından önerilebilir. Güneşten korunmak, güneşe çıkarken güneş koruyucu kremler kullanmak en önemli konudur.

Lazer işlemi ne kadar sürede sonuç verir?

Lazer epilasyonunun kalıcı ve tam sonuçları için ortalama 6 seansın yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu süreç kişinin hormon dengesine, cilt tipine ve kıl yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

  E-POSTA

  E-Posta ile bilgi almak için şimdi bize yazın.